Стягнення заборгованості – це комплекс дій, спрямований на примушення боржника до повернення боргу в судовому порядку.

Завдяки багаторічній успішній практиці в сфері судового стягнення заборгованості в Києві та по всій Україні, наші фахівці забезпечують ефективний захист інтересів клієнтів у господарських судах, а також супроводжують процес стягнення заборгованості на стадії виконавчого провадження.
Юристи компанії мають великий позитивний досвід стягнення заборгованості, знають як правильно організувати стягнення заборгованості в суді, допоможуть вам одержати рішення суду й максимально ефективно та у найкоротший термін повернути борг.

Склад послуги стягнення заборгованості

Процес стягнення заборгованості умовно можна розділити на 4 етапи:

 1. Аналіз документів;
 2. Складання позовної заяви про стягнення заборгованості та подача документів до суду;
 3. Участь у судових засіданнях;
 4. Супровід виконавчого провадження по стягненню заборгованості.

Ми підходимо із усією відповідальністю до питання стягнення заборгованості, та на кожному з етапів докладаємо максимум зусиль для того, щоб забезпечити повернення боргу.

1. Аналіз документів
Підготовчий етап, в ході якого фахівцями компанії проводиться детальна юридична експертиза документів, з’ясовується правова позиція сторін, можливості по стягненню заборгованості.

Документи, які можуть бути надані для аналізу:

 • Договори, протоколи, угоди;
 • Документи, які підтверджують виконання робіт, надання послуг (акти виконаних робіт, акти прийому-передачі, рахунки і т.д.);
 • Додаткова документація: гарантійні листи, доручення; кур’єрські накладні/поштові квитанції, що підтверджують відправлення документів боржнику та ін.

2. Складання позову про стягнення заборгованості та подача документів до суду
Успіх дій у стягненні заборгованості забезпечується за рахунок грамотної підготовки нижчеперелічених документів, які повинні відповідати нормам матеріального та процесуального права:

 • Позовна заява про стягнення заборгованості, з нарахуванням на дату подачі штрафних санкцій ( при наявності таких);
 • Клопотання;
 • Уточнення позовних вимог ( при необхідності);
 • Крім самого позову про стягнення заборгованості, також суду повинні бути надані документи, які підтверджують невиконання зобов’язань. Якщо такі документи не будуть додані до позову, або будуть складені не за правилами – суд може відмовити в розгляді справи. Ми забезпечуємо комплектацію пакета документів з наступною подачею до суду відповідно до вимог закону.

3. Участь у судових засіданнях по стягненню заборгованості
Результат стягнення заборгованості багато в чому залежить від професіоналізму та грамотності дій учасників процесу. В разі правильного підходу до судового процесу по стягненню заборгованості, крім основної суми боргу стягується сума інфляційних втрат за весь період існування заборгованості, пеня (якщо така штрафна санкція прописана в договорі) і 3 % річних.

4. Супровід виконавчого провадження по стягненню заборгованості
Наші фахівці беруть на себе всі турботи, пов’язані з відкриттям та супроводом виконавчого провадження по стягненню заборгованості.
Без такого супроводу процес стягнення заборгованості може суттєво затягтися, тому що відділи державної виконавчої служби перевантажені роботою. Постійний супровід провадження по стягненню заборгованості та взаємодія з державними виконавцями сприяє скороченню строків виконання рішення та швидшому поверненню боргу.

Вартість стягнення заборгованості

Вартість послуг зі стягнення заборгованості розраховується індивідуально та залежить від суми і періоду існування заборгованості, від того, чи знадобиться повний комплекс послуг зі стягнення заборгованості, або буде необхідно здійснити тільки певні дії (наприклад, підготувати документи до суду, або супроводжувати виконавче провадження, ін.). Незалежно від того – чи здійснюється нами стягнення заборгованості від початкової та до фінальної стадії, або ж, за Вашим бажанням, один або кілька етапів – ми гарантуємо якість послуг й завжди готові проконсультувати та допомогти в питанні повернення боргу.