Зміст

  1. Загальні відомості
  2. Перелік документів, необхідних для подання заявки на податковий номер

Індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків в Україні

Усі платники податків, включаючи іноземних громадян, повинні зареєструватися в Державному реєстрі фізичних осіб. Кожній особі присвоюється персональний податковий ідентифікаційний номер (або податковий ідентифікаційний код), без якого неможливо засвідчити нотаріально документи або здійснити будь-які операції, такі як відкриття банківських рахунків та сплата податку на доходи фізичних осіб. Також ідентифікаційний номер потрібен різним органам для купівлі майна в Україні та в багатьох інших випадках.

Основна вимога для будь-якого іноземця отримати податковий ідентифікаційний номер – це їх намір отримувати українські джерела доходу та нараховувати податки на них до податкових органів. Таким чином, податковий ідентифікаційний код необхідний для таких цілей:

  • створення будь-яких юридичних осіб (ТОВ, АТ тощо) в Україні або реєстрація як приватний підприємець;
  • ведення будь-якої ділової діяльності;
  • працювати в Україні.

При видачі податкового ідентифікаційного коду іноземному громадянину видається картка платника податку (або посвідчення ідентифікаційного коду платника податків). Для отримання цієї картки іноземцю необхідно подати заяву до будь-якого регіонального державного податкового органу чи тих, що знаходяться у Києві (крім місцевих міських податкових інспекцій).

Перелік документів, необхідних для подання заявки на податковий номер:

  1. Копія ідентифікаційної сторінки паспорта іноземця з офіційним перекладом.
  2. Заповнену заяву.
  3. Паспорт оригінал.

У разі, коли заявка на податковий ідентифікаційний код доручається будь-якій іншій особі, необхідні додаткові документи:

  1. Довіреність.
  2. Додаткова копія закордонного паспорта іноземця з офіційним перекладом, засвідчена нотаріусом (вона буде надана податковому працівнику при отриманні картки платника податку).

Картка платника податку видається без жодних зборів протягом 14 днів, але, як правило, це відбувається раніше – приблизно на тиждень.